Tisková zpráva – výzva ke zvážení odstoupení z funkce zastupitele

26.6. 2023 se aktivní jádro Sedmy čítající všechny zvolené zastupitele a některé dlouholeté členy nebo příznivce Sedmy rozhodlo požádat Roberta Koblížka, aby zvážil složení svého mandátu zastupitele, který získal díky kandidatuře za stranu Sedma v zastupitelstvu města Slatiňany. Důvodem jsou nepřekonatelné rozdíly v názorech na priority a způsoby řešení některých komunálních témat mezi jím a ostatními zastupiteli, necitlivý způsob Roberta při prosazování svých témat a myšlenek komplikující spolupráci a hledání kompromisu a vedoucí ke zbytečným konfliktům v rámci koalice. V neposlední řadě je důvodem také provozování portálu slatinak.cz během zastupitelské funkce.

Roberta jako člověka si vážíme a jeho podněty často považujeme za přínosné. Naším přáním není Robertův odchod ze společenství Sedmy.

Dne 27.7 2023 proběhlo hlasování na podporu této výzvy v okruhu všech aktuálních členů a příznivců. Sešlo se 14 osob na místě a 4 osoby hlasovaly e-mailem. Pro odstoupení bylo 15 osob, tj. 83% ze zúčastněných, jmenovitě: J. Bleha, J. Brůžek, D. Drahokoupil, Z. Jirásek, P. Kolek, L. Maier, I. Mandys, V. Peřina, J. Picpauer, Z. Pleningerová, T. Růžička, O. Svačinka, L Švadlenková, J. Švecová, D. Vychodil. Proti byl Jiří Pilař a Jan Pilař, zdržela se I. Ryzová.