Petr Kolek

pedagogický asistent, 62 let

Proč jsem až na posledním místě? Bez nadsázky je mi ctí, že jsem mohl ve 4 komunálních volbách kandidovat za slatiňanskou Sedmu a nakonec za ni dlouhých 16 let působit v městském zastupitelstvu, z toho polovinu této doby i jako člen rady města. Spolupráce se Sedmou je ještě delší, scházeli jsme se delší dobu před oficiálním založením a vstupem do místní politiky. Se zakladateli této veskrze sympatické, liberální a pouze „slatiňanské partaje“ se znám a přátelím ještě mnohem déle.

Při sestavování kandidátek jsem se vždy držel zpátky, měl jsem silnou vnitřní potřebu podporovat ostatní z těch zadnějších pozic. Aktuálně před letošními volbami jsem se na vlastní žádost nechal zapsat na poslední místo kandidátky, čímž chci vyjádřit svoji trvající plnou podporu Sedmě a hodnotám, které obhajuje. Zároveň se v mém životě za ty roky dost věcí dramaticky změnilo a cítím se být ve svém nitru už trochu jinde. Stručně řečeno důvody mého stažení se dozadu jsou čistě osobní – rodinné a zdravotní.

Za Sedmou přirozeně stále pevně stojím a jsem připraven pro ni v rámci svých možností nadále pracovat. Nemám právo vyjadřovat se za kolegy, kteří jsou doposud zastupiteli a na současné kandidátce se rovněž stáhli dozadu, případně na ní již nejsou. Přesto si dovoluji tvrdit, že jejich pohnutky jsou obdobné.