Bc. Jana Švecová

OSVČ, provozuje specializovaný maloobchod s čajem a kávou, 46 let, Slatiňany

„Chci pracovat pro lidi a pro město ve kterém žiji  a Slatiňany (o)žijí.“

Věřím, že nové tváře přinesou do města svěží vítr a nadhled – Slatiňany (o)žijí

Vystudovala jsem obor environmentální management na Fakultě životního prostředí v Ústí nad Labem. Pracovala jsem v oboru ekologického zemědělství a spolupracovala se státní správou a ministerstvem zemědělství.

Mám zkušenosti s pořádáním festivalů, koncertů, výstav, divadel, charitativních a benefičních akcí, prací a spoluprací s neziskovými organizacemi, nadacemi… Ráda poznávám a obdivuji architekturu a urbanismus při cestování.

Po mateřské dovolené jsem s manželem začala podnikat. Objevili jsme svět sypaných čajů, výběrové kávy, čokolády a tomu se v rámci našeho specializovaného maloobchodu věnuji dodnes. Zároveň mě můj původní zájem pořádat veřejné akce neopustil. Posledním úspěšným projektem, který jsem pořádala je pouliční festival Chrudim (o)žije.

Zajímám se o oživení veřejného prostoru, estetiku a umění v ulicích města.  Je to o nasměrování, spojení lidí, nápadech a chuti to postupně měnit. Vedení města k tomu musí dát podmínky a nesmí brát lidem svým přístupem vítr z plachet.

Ve Slatiňanech mi chybí nějaká atmosféra ve městě, mám pocit zamrzlosti někde v minulosti. Chybí mi veřejný život. Chybí mi i návaznost na úspěšně se rozvíjející cestovní ruch v souvislosti s dechberoucí rekonstrukcí zámku a parku. Ráda se zasadím o pořádání farmářských trhů, sousedských setkání, bleších trhů, charitativních akcí, workshopů, přednášek, koncertů, divadel…..nejlépe na ulici.

Ve Slatiňanech žiji více než 20 let se svými dvěma dětmi a manželem. To je moje motivace, aby nám všem bylo v podzámčí hezky.

Sedma je o spojení lidí, kteří to vnímají stejně.

Chcete, aby Slatiňany (o)žily? Dejte nám svůj hlas.