Lukáš Maier

kriminalista, krizový vyjednavač, 44 let.

Narodil jsem se v Šumperku a v tomto krásném městě v podhůří Jeseníků také vystudoval zemědělskou školu v oboru agropodnikaní. Vyrostl jsem na skautských ideálech, pomoc lidem pro mě byla vždy samozřejmostí, a proto jsem v roce 1997 nastoupil k Policii ČR. Posledních 8 let pracuji jako kriminalista v Chrudimi. Je-li někomu hodně zle, ocitne se v úzkých a neví, kam dál, vstupuji do role policejního vyjednavače.

Mezi mé hlavní koníčky patří cestování, zejména po koutech českých ve formě pěší či cyklistické, a dále sport všeho druhu s běháním v čele. Rád si sáhnu na dno svých sil a vystoupím z komfortní zóny. Od roku 2019 jsem předsedou Klubu rekreačních běžců Chrudim, se kterým pořádáme běžecké akce pro širokou veřejnost.

V roce 2009 jsem se přestěhoval do Slatiňan, které se staly domovem pro mě i moji rodinu. Od této doby vnímám krásy i bolístky našeho města, jeho okolí a jelikož bych si přál, aby se zde žilo všem spokojeně a hezky, rozhodl jsem se v letošních volbách kandidovat s tím, že již nechci o problémech pouze hovořit, ale také mít možnost na nich pracovat.

Jsem rád, že jsem se mohl stát součástí Sedmy, která má zájem, aby Slatiňany vzkvétaly způsobem, který je blízký lidem i přírodě okolo nás.