Ing. Jan Brůžek – kandidát na starostu

technik, strojník, zámečník na volné noze, 41 let, Sedma, Slatiňany

„Rád za sebou vidím dobře odvedenou práci.“

Spolupracuji se SEDMOU od jejího založení a v současné době se živím rukama a asi vždycky trochu budu. Jsem slatiňanský rodák, od malička skaut a rybář. V obou organizacích jsem stále aktivní tak, jak mi pracovní a rodinný život dovoluje. Rané dětství jsem strávil ve Slatiňanech, podstatnou část svého života ve Škrovádě, nyní jsem opět slatiňákem a plánuji jím být i nadále. Mám rád místo, kde žiji a znám každý kout Slatiňan i jejich široké okolí. Co se kolem mě děje mi nikdy nebylo lhostejné, a proto jsme s partou stejně smýšlejících lidí vstoupili již před 16 lety do komunální politiky, abychom dění kolem nás mohli přímo ovlivňovat. Dvě volební období jsem vykonával funkci zastupitele a od roku 2010 jsem se věnoval řešení územního plánu Slatiňan, jelikož mě oborově zajímá především životní prostředí, příroda a krajina, ve které všichni společně žijeme. Cítím nyní, že nazrál ten správný čas. Že je třeba udělat spoustu práce a naplnit naši vizi. A jak jinak nejlépe než z pozice starosty.

Jsem vystudovaný vodohospodář, částečně stavař a během posledních studií jsem se zabýval regionální environmentální správou.  Dovoluji si říci, že jsem praktik, technik, otevřený, upřímný a čestný člověk. Nesnáším, když někdo lže a vždy jednám dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, jinak bych se sebou nemohl být.

Vše má vždy své řešení a já je rád hledám. Vyslechnu si názor druhé strany a snažím se vždy přijít na nejlepší cestu. V první řadě jsem především obyčejný chlap, otec tří dcer a slatiňák, co si řekl jdu do toho, protože cítím, že lidi chtějí starostu, co bude mluvit s lidmi o tom, co se děje nebo právě neděje kolem nich. A když se to dít nebude, jsem připraven vyrazit do terénu a zařídit, aby se to dělo, pokud to bude jen trochu v mých silách.

„Má-li problém řešení, nemá smysl dělat si starosti. Když řešení nemá, starosti nepomohou“ – Dalajláma –